Knapptryckarna

Fika med Knapptryckare

Vill ni träffa likasinnade Knapptryckare på er hemort?

Vi kommer lista fikavärdar allteftersom folk anmäler sig. När din ort kommer upp på listan så kan du skicka mail till fikavärden så kan ni boka er fikaträff.
Längst ner på sidan så kan du anmäla ditt intresse ifall du vill vara fikavärd där du bor, man kan vara fler fikavärdar per ort vilket underlättar. 
Vad som ingår i att vara fikavärd är att samla ihop ett gäng i sitt närområde, dela ut flyers och få igång konversationer som stärker oss. 
Ni kommer att ha mycket att prata om… för framtiden är vår….!!! 

Dalarna

Gustafs/Säters kommun

Marie Jakobsson
mariejakobsson68@gmail.com
Facebookgrupp

Gävleborg

Sandvikens kommun

Alex Åsblom
alex.asblom@gmail.com
Facebookgrupp

Halland

Falkenberg

Ninni Gustavsson
ninni.gustavsson@telia.com

Åsa/Frillesås/Kungsbacka

Maria Wennerbeck
mwennerbeck@live.se

Kalmar

Hultsfred

Robin Johansson
robin.sme@protonmail.com

Kronoberg

HJORTSBERGA | BUNKER BAR 

Johan Gustafsson
johan@bunkerbar.se

Strömsnäsbruk

Hilkka M Johansson
hilkkamkj@gmail.com

Skåne

Helsingborg

Carina Persson
carinabangdal@yahoo.com

Helsingborg

Magnus Wagerland 
magnus.vaken@gmail.com

Småland

Liatorp / Älmhult

Sophie Perini
sophieperini37@gmail.com

Stockholm

Sigtuna

Sture Kjellman
sture.kjellman@telia.com

Upplands Väsby

Sören Amiltoft
amiltoft@hotmail.com

Västerhaninge

Bosse Jonsson
bo.jonsson@knapptryckarna.se

Åkersberga

Joakim Hogg
jockehogg@live.se

Uppsala

Uppsala

Joakim Lindgren
joakim_benz@hotmail.com

Enköping

Joakim Eriksson
joakim.eriksson@addbridge.se

Västra Götaland

Färgelanda

Dick Jonefelt
dj.electronics@hotmail.com

Göteborg

Danny Rauccis 
danny.t.raucci@gmail.com
Facebookgrupp

Gustafs/Säters kommun

Johan Lundell
lundell.johan8411@gmail.com

Härryda

Tarja Roos

tarja.roos@outlook.com

Skene

Eva Skoog

eva@mansater.se

Vara kommun

Jerker Tegeman
jerker.tegeman@gmail.com

Östergötland

Norrköping

Thomas Pettersson
thomasegna@tutanota.com

Förslag på program

  • Välkomna alla!
  • Vad är Knapptryckarna?
  • Hur startade det?
  • Var står vi idag?
  • Antal medlemmar och Facebook följare.
  • Be folk att gå med i respektive regions Facebookgrupp.
  • Göra alla till medlemmar.
  • Uppmana folk att bjud in nya vänner till nästa träff.
  • Evenemang på gång? 
  • Broschyrutdelning på orten. 
  • Valarbete.
  • Söka sponsring.
  • Sälja T-shirts till vänner och bekanta.
  • Fria diskussioner.

Anmäl intresse för att vara fikavärd på din ort